Modelácia prsníkov | mastopexia

 

Ženy, ktoré sú spokojné so svojím objemom prsníkov, môžu podstúpiť modeláciu prsníkov – mastopexiu (breast lift), s cieľom upraviť polohu poklesnutých prsníkov a na  zlepšenie kontúr prsníka.

Podvihnutie a modelácia prsníkov sa vykonáva len s vlastným tkanivom prsníka alebo aj s použitím silikónového implantátu.

Modelácia prsníkov zlepšuje tvar poprsia, ktoré je zmenené najmä po pôrode, po väčšom chudnutí. Pri poklese prsníkov primeranej veľkosti je možné vykonať podvihnutie a modeláciu prsníkov – mastopexiu, bez redukcie, zmenšovania prsnej žľazy. Redukuje sa koža, veľkosť dvorca, prsník a dvorec získava novú pozíciu na hrudníku a nový, príťažlivejší tvar. 

Procedúra môže byť vykonaná aj s vložením prsníkového implantátu, alebo len s využitím vlastného tkaniva. To záleží na  danostiach pacientky a na jej predstave o budúcom objeme prsníkov. Tiež sa koriguje prípadná asymetria, ak je prítomná. Výsledná jazva je najčastejšie len okolo dvorca prsníka, pri väčšom poklese prsníkov je jazva aj vertikálna – smerom od dvorca ku podprsnej ryhe, prípadne jazva tvaru obráteného T. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestéze. 

Modelácia prsníkov je určená pre ženy, ktoré sú spokojné so svojím objemom prsníkov, majú poklesnuté prsia a  želajú si ich podvihnúť, spevniť a  zlepšiť ich tvar.

Využite možnosť objednať sa na konzultáciu v našom zariadení v Bratislave.

Volajte +421 944 202 244 alebo použite objednávací formulár.