Lifting tváre a krku

Lifting tváre a krku

Facelift a necklift – lifting tváre a krku je zákrok plastickej chirurgie vhodný u pacientov s viditeľne výrazným poklesom mäkkého tkaniva dolnej časti tváre, krku. Dvojitá brada je spôsobená ochabnutím svalstva, ktoré môže byť spôsobené genetickým, či hormonálnym problémom a trápi nielen obéznych, ale aj štíhlych mužov, či ženy. S pribúdajúcim vekom sa automaticky zväčšuje aj laicky nazývaný „podbradok“. Zákrok vyrieši nadbytok kože tváre a krku a výsledkom je výrazne omladený vzhľad a napnutá pokožka v oblasti tváre a krku.

Najčastejšie  sa tento zákrok prevádza u pacientov starších, vo veku od 50  rokov. Operácia musí byť vykonaná vo vhodnom vekovom období, ak je urobená príliš skoro, efekt je síce tiež dobrý, ale krátkodobý. Z pohľadu dlhodobého efektu je výhodnejšie operovať, keď štruktúry sú už menej pružné.

Princíp operácie – po úvodnom reze tesne pred ušným boltcom nasleduje uvoľnenie kože tváre od svalovoväzivovej vrstvy SMAS (superficial muscular aponeurotic system). Potom nasleduje napnutie svalovej vrstvy SMAS a napnutie kože aj s odstránením prebytočnej kože. Následne sú rany zošité. Výsledkom je tvár pôsobiaca mladistvým dojmom a vyhladený podbradok  s napnutou kožou. Zákrok sa vykonáva v lokálnej alebo v celkovej anestézii.

Všetko o zákroku

  • Odstránenie povoleného podbradku a prípadného tuku
  • Vypnutie pokožky v oblasti brady a krku
  • Omladenie vzhľadu tváre
  • Dlhodobý efekt
  • Rekonvalescencia minimálne 14 dní