Facelift – Deep plane facelift – Vertical restore

Deep plane facelift – Vertical restore

Tento zákrok – Facelift a necklift – lifting tváre a krku vykonávame u pacientov s viditeľným poklesom mäkkého tkaniva dolnej časti tváre, krku. Starnutím je spôsobené ochabnutie a pokles  mimického  svalstva a kože tváre a krku. Tento zákrok sa robí až keď sú zmeny spôsobená starnutím zjavné.

Operácia musí byť vykonaná vo vhodnom vekovom období.  Z pohľadu dlhodobého efektu je výhodnejšie operovať, keď štruktúry tváre sú už menej pružné. Na našej klinike vykonávame deep plane facelift. Alternatívou je aj  minilift, minifacelift, vhodný pre mladších klientov s menším stupňom poklesu kože tváre.

Princíp operácie – po úvodnom reze tesne pred ušným boltcom nasleduje uvoľnenie kože tváre od svalovoväzivovej vrstvy SMAS (superficial muscular aponeurotic system). Potom nasleduje preniknutie pod  vrstvu SMAS  prístupom deep plane facelift, je nutné prerušiť závesné ligamentá tváre aby bolo možné presunúť poklesnuté tkanivá.  Presun a fixácia hlbších štruktúr umožnuje to, že koža nieje pod ťahom a jazvy sa hoja takmer  neviditeľne.  Výsledkom je mlado pôsobiaca tvár a vyhladený podbradok  s napnutou kožou. Zákrok sa vykonáva v lokálnej alebo v celkovej anestézii. Často sa kombinuje tento zákrok s úpravou viečok, Lipliftom, browliftom v jednom sedení.

Všetko o zákroku

  • Zákrok v celkovej alebo lokálnej anestézii
  • Dlhodobý efekt pri deep plane facelift
  • Rekonvalescencia minimálne 14 dní