Zmenšenie prsníkov

Redukcia prsníkov je chirurgický zákrok, pri ktorom plastický chirurg zmenšuje zväčšené, poklesnuté prsníky, koriguje prípadnú asymetriu. Výsledkom sú prsia menšie, pevnejšie a vyššie umiestnené. Pri zákroku sa zmenšuje aj dvorec okolo bradavky prsníka. Tento zákrok môže byť riešením niektorých zdravotných ťažkostí, ako sú bolesti krčnej, hrudníkovej chrbtice a pliec. Zmenšenie hypertrofických prsníkov zlepší tvar prsníkov, uvedie proporcie ženského tela do súladu a umožní väčšiu slobodu pri fyzickej aktivite a športe.

Operácia a konkrétny operačný postup závisí od anatomických daností a od výsledku podrobnej konzultácie. Zákrok može byť prevedený spôsobom, kde je výsledná jazva iba vertikálna alebo spôsobom, kde je výsledná jazva tvaru obráteného T.  Metóda operácie sa určí podľa anatomických daností pacienta. Zákrok trvá 2 – 3,5 hodiny, niekedy dlhšie. Odstraňuje sa nadbytočné tkanivo žľazy, tuk, koža a modeluje sa nový tvar prsníka. Dvorec s bradavkou získava novú pozíciu.

Po operácii, po dobu 6 týždňov, je nutné nosiť elastickú kompresívnu podprsenku a nespať na bruchu, tiež nevykonávať väčšiu fyzickú aktivitu prvé 4 týždne. Po redukcii prsníkov by pacientka mala byť schopná sa vrátiť do práce po 7 až 14 dňoch. Po zákroku pretrváva znížená citlivosť dvorca niekoľko týždňov až mesiacov. Opuch, podliatiny, bolesť väčšinou vymiznú v prvých týždňoch po operácii, ale až 6 mesiacov môže trvať, kým sa prsia usadia vo svojom novom tvare a polohe.

Pozrite si fotky PRED a PO

 

Všetko o zákroku

  • Okrem estetického hľadiska zákrok rieši aj úľavu pri bolesti chrbtice a ramien, spôsobených vyššou váhou veľkých prsníkov.
  • Naši plastický chirurgovia majú v tejto oblasti vynikajúce meno nielen medzi klientkami ale aj v odborných kruhoch
  • Poskytnutie individuálneho riešenia pre každú pacientku
  • Osobná konzultácia s lekárom pomôže jasne definovať očakávania klientky a reálne možnosti realizácie zákroku
  • Zákrok prebieha v celkovej anestézii a trvá 2 – 3,5 hodiny
  • Po operácii je pacientka monitorovaná počas zvyšku dňa a v noci na klinike, v našej pacientskej izbe, kde jej náš personál poskytuje kompletný servis
  • Bolesť budete cítiť cca 2-5 dní po operácii a je možné ju tíšiť analgetikami. Bolesti postupne ustúpia
  • Po zákroku bude hrudník obviazaný, na druhý deň je nahradený elastickou podprsenkou, ktorú je potrené nosiť niekoľko týždňov nepretržite.
  • Rekonvalescencia minimálne 1 týždeň.