Operácia uší

Operácia uší

Otoplastika – korekcia odstávajúcich alebo deformovaných ušníc prináša zlepšenie vzhľadu a nové sebavedomie. Cieľom zákroku je dať ušniciam novú polohu a zlepšený tvar.  Plastický chirurg sa vždy snaží o naplnenie klientových predstáv. Korekcia uší nie je vekom nijako obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.

Samotný zákrok sa vykoná v miestnom znecitlivení a trvá do 1 hodiny. Rez je vedený na zadnej strane ucha, takže výsledná jazva nie je viditeľná. Chrupavku ucha modelujeme alebo čiastočne odstraňujeme a ušnice sa pritiahnu k hlave do vyhovujúceho postavenia. Bezprostredne po operácii lekár obviaže hlavu obväzmi. Tie poskytujú primeraný tlak na ušnice, potrebný na udržanie ušníc v procese hojenia v novej polohe a samozrejme, majú aj funkciu krytia samotnej operačnej rany. Po zákroku ide pacient domov.

Obväzy sa ponechávajú na hlave 7-14 dní, potom sa nahradzujú elastickou kompresívnou bandážou, ktorá sa neskôr ponecháva iba na noc, aby sa minimalizovalo riziko traumatizovania ušnice. V tom čase by mali byť ušnice nebolestivé a všetky opuchy a modriny by mali byť takmer preč.

Všetko o zákroku

  • Optimálna úprava odstávajúcich uší
  • Korekcia prostredníctvom operačného zákroku
  • Jazvy nie sú viditeľné
  • Lokálna anestéza a miestne znecitlivenie
  • Rekonvalescencia 14 dní