Výplne tukom

Výplne tukom

Výplne vlastným tukom –  Lipofilling je revolučná metóda, ktorá sa využíva v rámci estetických zákrokov. Výhodou tohto zákroku je využitie vlastnej látky tela – tuku, pričom sa minimalizujú komplikácie spojené s intorelanciou cudzej látky. Plastický chirurg dokáže pomocou tukového tkaniva vyhladiť vrásky, zväčšiť pery, odstrániť tzv.marionety, vyretušovať kruhy pod očami alebo vyplniť objem v prepadnutých častiach tváre. Ide o ambulantný zákrok, ktorý sa vykonáva iba v miestnom znecitlivení. Tukové tkanivo sa odoberie kanylou väčšinou z oblasti brucha. Potom sa tuk odstredí, vyčistí a aplikuje injekčne do požadovaného miesta. Klient môže už druhý deň po lipofillingu aktívne fungovať, a to len s miernym opuchom. Miesto vpichu, kde sa odobral kanylou tuk, sa len prelepí náplasťou. Nevznikajú tak žiadne jazvy.

Vhodné miesta na aplikáciu vlastného tuku sú rôzne oblasti tváre, ako oblasť nazolabiálnych rýh, vrások typu marionette, korekcia čiernych kruhov okolo očí, do oblastí dolných viečok a na tear through deformitu, na dokontúrovanie tváre po predchádzajúcom chirurgickom zákroku, ako je facelift, midfacelift, plastika viečok, na korekciu tvárových asymetrií, doplnenie objemov na tvári, ktoré sa starnutím stratili, na potlačenie prejavov starnutia rúk, alebo aj pri veľkoobjemových aplikáciách môžeme vyplniť týmto tkanivom prsníky či oblasť zadku.

Výsledok je predvídateľný, bezpečný a nespôsobuje poškodenie tkanív v oblasti aplikácie. Tuk sa chová ako ideálna výplň – na novom mieste pri správnej aplikácii prežíva a tým je efekt dlhodobý. Tukové tkanivo obsahuje aj mnoho rastových faktorov a kmeňové bunky. Umožňuje veľmi široké použitie, od korekcie vrodených deformít, poúrazových stavov, až po vyslovene estetické indikácie.

Vlastný tuk odoberáme za sterilných podmienok z jeho prirodzených zásobníkov v tele – v oblasti stehien, brucha, a po spracovaní tohto tuku niektoré frakcie tuku aplikujeme tenkými kanylami na miesta, ktoré chceme korigovať.

Využitie je široké a spoľahlivé. Zákrok prebieha najčastejšie v lokálnej anestéze, trvá 60 – 120 minút, podľa rozsahu aplikácie.

Všetko o zákroku

  • Vyplnenie vrások, rýh, kruhov pod očami
  • Doplnenie objemov v tvári
  • Tuk sa chová ako ideálna výplň
  • Dlhodobý efekt
  • Minimum rizík a reakcií
  • Široká možnosť aplikácie, do rôznych častí tváre podľa indikácie
  • Bezbolestný priebeh v lokálnej anestézii